Musikprogram 2022 - Nibe Festival

Musikprogram 2022

Her kan du se hele spilleplanen for festivalen, eller du kan downloade den her.
Lav også din egen spilleplan på www.nibeprogram.dk.

Onsdag

Stor scene

  • 13:30 – ANR LIVE 
  • 16:30 – JADA
  • 19:30 – SUSPEKT
  • 22:30 – BLACK EYED PEAS (US)
  • 01:30 – CHEFF RECORDS

Blå scene

  • 15:00 – ARTIGEADIT
  • 18:00 – POUL KREBS 
  • 21:00 – BURHAN G
  • 00:00 – EMIL LANGE

Reservatet

  • 12:15 – ITALOBROTHERS (D)
  • 15:00 – PAULINE 
  • 18:00 – PATINA
  • 21:00 – MICHAEL LEARNS TO ROCK
  • 00:00 – JOHNNY DELUXE

Den Lille fede

  • 15:00 – BETTE
  • 18:00 – DEN GRIMMESTE MAND I BYEN
  • 21:00 – DANSER MED PIGER 
  • 00:00 – ROSEELU

Grøn scene

  • 11:00 – FULD EFFEKT 
  • 12:45 – LITTGLOSS
  • 16:00 – MARCUS.WAV
  • 18:00 – GOBS (Aflyst pga. sygdom)

Torsdag

Stor scene

  • 13:30 – LARS LILHOT BAND
  • 16:30 – JUNG
  • 19:30 – TOM JONES (UK)
  • 22:30 – MALURT
  • 01:30 – MARTIN JENSEN

Blå scene

  • 15:00 – MALTE EBERT
  • 18:00 – SPECKTORS
  • 21:00 – ANDREAS ODBJERG
  • 00:00 – DREW SYCAMORE

Reservatet

  • 12:30 – KALASET
  • 15:00 – DOPHA
  • 18:00 – AKSGLÆDE
  • 21:00 – SKAGARACK
  • 00:00 – BLÆST

Den Lille fede

  • 15:00 – VINGARD
  • 18:00 – TOM DONOVAN
  • 21:00 – PIL 
  • 00:00 – ENILORA

Grøn scene

  • 13:00 – MALTE EBERT TEASER
  • 15:30 – SPECKTORS TEASER
  • 17:00 – JOSIE AMADONNA
  • 20:00 – BLÆST TEASER

Fredag

Stor scene

  • 13:30 – CLARA
  • 16:30 – DIZZY MIZZ LIZZY
  • 19:30 – GNAGS
  • 22:30 – D-A-D
  • 01:30 – TESSA 

Blå scene

  • 12:15 – JIMILIAN
  • 15:00 – HANS PHILIP  
  • 18:00 – DJ ALIGATOR 
  • 21:00 – TOBIAS RAHIM
  • 00:00 – ALEX VARGAS

Reservatet

  • 12:30 – DJÄMES BRAUN & VILD SMITH
  • 15:00 – BRYAN ADAMS TRIBUTE 
  • 18:00 – STATISK
  • 21:00 – THE BATS
  • 00:00 – ZAR PAULO

Den Lille fede

  • 12:30 – VILMA 
  • 15:00 – BEINIR
  • 18:00 – PHILIP 
  • 21:00 – DE FRIGJORTE

Grøn scene

  • 11:30 – STATISK TEASER 
  • 12:30 – BATHSHEBA 
  • 16:30 – RANDERS COWBOYS
  • 19:30 – EMIL KRUSE DJ SET

Lørdag

Stor scene

  • 13:30 – JONAH BLACKSMITH
  • 16:30 – CARLY RAE JEPSEN (CAN)
  • 19:30 –  SCARLET PLEASURE
  • 22:30 – RASMUS SEEBACH
  • 01:30 – FAUSTIX X UDE AF KONTROL

Blå scene

  • 12:00 – THE POWLS
  • 15:00 – NIARN 
  • 18:00 – STINE BRAMSEN
  • 21:00 – BENJAMIN HAV & FAMILIEN
  • 00:00 – MAGTENS KORRIDORER

Reservatet

  • 12:30 – PIND 
  • 15:00 – MEKDES 
  • 18:00 – JOYCE
  • 21:00 – KELLERMENSCH
  • 00:00 – FABÄK

Den Lille fede

  • 12:30 – FRANCISKA 
  • 15:00 – SOUVENIRS 
  • 18:00 – BBYBITES
  • 21:00 – MAANELAND 
  • 00:00 – GINNE MARKER

Grøn scene

  • 11:15 – TOKO 
  • 14:30 – PIND DJ SET
  • 15:30 – PATTESUTTER
  • 22:00 – FABRÄK DJ SET