Ansatte & frivillige ildsjæle

Direktionen

Peter Møller Madsen
Festivalleder, Musikbooking og Talsmand
Email: peter@nibefestival.dk

Thomas Larsen
Bestyrelsesformand og Personaleleder
Email: thomas@nibefestival.dk

Anders Kristensen
Daglig ledelse, billetsalg, økonomi, lager, logistik og indkøb
Email: anders@nibefestival.dk


Festivalkontoret (ansatte)

Torkild Gade
Bygge-, Scene- og Pladsansvarlig
Email: torkild@nibefestival.dk
Tlf. +45 20 49 45 55

Maria Holch Skriver
Marketingansvarlig
Email: maria@nibefestival.dk

Michael Kaspersen
Salgs- og Erhvervsansvarlig
Email: mk@nibefestival.dk
Tlf. +45 20 72 25 19

Andreas Frej Rasmussen
Projektleder, Bæredygtighed
Email: andreas@nibefestival.dk

Peter Skipper
Food & Beverage Manager
Email: skipper@nibefestival.dk

Karin Lykke Præstgaard
Økonomiansvarlig
Email: klp@nibefestival.dk


Bestyrelsen

Thomas Larsen
Bestyrelsesformand
Email: thomas@nibefestival.dk

Birgitte Guldberg
Næstformand
Email: birgitte@nibefestival.dk

Peder Bach
Kasserer
Email: peder@nibefestival.dk

Kasper Svendsen
Bestyrelsesmedlem
Email: kasper@nibefestival.dk

Troels Severinsen
Bestyrelsesmedlem
Email: troels@nibefestival.dk

Henning G. Christensen
Bestyrelsesmedlem
Email: henning@nibefestival.dk

Ole “Gokke” Jensen
Bestyrelsesmedlem
Email: ole@nibefestival.dk


Driftskoordinationen (Frivillige)

Jannie Dalgaard
Afdelingsleder Tørst (orlov)
Email: jannie@nibefestival.dk

Thomas Bruun
Afdelingsleder Erhvervssalg
Email: bruun@nibefestival.dk

Tom Nielsen
Afdelingsleder Projektstyring
Email: tom@nibefestival.dk

Lotte Dahlstrøm
Afdelingsleder Backstage
Email: lotte@nibefestival.dk

Karin Lauritsen
Afdelingsleder Medhjælperafdeling
Email: karin@nibefestival.dk

Ernst W. Hansen
Afdelingsleder Sikkerhed
Email: ernst@nibefestival.dk

Morten Dahl Johansen
Ansvarlig for projektdokumentation og mødeledelse
Email: morten@nibefestival.dk

Allan Valsted Jørgensen
Afdelingsleder Camping
Email: allan@nibefestival.dk

Martin Rosbech
Afdelingsleder Sult og Tørst
Email: martin@nibefestival.dk

Joakim J. Hvistendahl
Afdelingsleder IT & Digital Services
Email: joakim@nibefestival.dk

Anna Husted Hjerrild Hansen
Afdelingsleder Kommunikation & Presseansvarlig
Email: anna@nibefestival.dk


Fonden

Kasper Svendsen
Formand Fondsbestyrelsen
Email: kasper@nibefestival.dk

Anders Kristensen
Fondsadministrator
Email: anders@nibefestival.dk

Peter Overby
Fondsbestyrelsesmedlem
Email: po@powerby.dk

Thomas Larsen
Fondsbestyrelsesmedlem
Email: thomas@nibefestival.dk

Niels Pedersen
Fondsbestyrelsesmedlem
Email: np@advonibe.dk